Szukaj

Przyjaciele Graff podsumowują 2020 i opowiadają o swoich pasjach

Przyjaciele Graff podsumowują 2020 i opowiadają o swoich pasjach

Koniec roku to czas wielkich podsumowań. Nasi przyjaciele z grupy Graff Team zdecydowali się podzielić z nami swoim podsumowaniem roku 2020 i opowiedzieć nam o swoich pasjach. Zapraszamy do ciekawej lektury.

Meles Eweles - życie blisko natury!

Urodziłam i wychowywałam się w niewielkiej wsi, położonej malowniczo na skraju lasu. Codzienny kontakt z naturą był dla mnie czymś wspaniałym. Myślistwo było mi jednak obce.

Początkowo zupełnie nie rozumiałam tej pasji. Oślepiona działaniami samozwańczych ekologów w pewnym momencie zaczęłam być nawet przeciwna tym działaniom. Z czasem jednak zaczęłam zgłębiać swoją wiedzę.

Ludzie reagują na różne sposoby, a często ich wypowiedzi są powierzchowne. Rozumieć myślistwo nie powierzchownie, a dogłębnie sprowadza się do stanu naszej wiedzy. Z czasem zaczęłam poszerzać swoją wiedzę i dostrzegać więcej. 


Obecnie myślistwo jest dla mnie jednością człowieka i przyrody, które wymaga bezwarunkowego szacunku dla zwierząt, natury i ekosystemu. Pasją, którą mogę dzielić z kimś dla mnie ważnym. Łowiectwo to kultura, tradycja, a także spotkania ze wspaniałymi ludźmi.
Wyjścia w łowisko przypominają mi, że jestem częścią natury, częścią z której powinnam racjonalnie korzystać i o którą powinnam dbać.

Każde wyjście w teren jest jak pudełko czekoladek Forresta Gumpa. Nigdy nie wiesz co Ci się trafi. Niewątpliwie za każdym razem bliski kontakt z naturą daję mi radość i nowe doświadczenia.

Mijający rok był dla mnie jednym z lepszych w życiu. Był to rok zmian, przemyśleń, nowych doświadczeń, ale też skupienia się na sobie. Rozpoczęłam swój staż myśliwski. Od tamtej pory łowiectwo jest ważnym elementem mojego życia. 


Jestem wdzięczna, że poznałam wiele ciekawych, inspirujących ludzi. Zwiedziłam nowe miejsca. Pierwszy raz miałam możliwość przysłuchiwać się rykowisku jeleni z bliska. To było coś wspaniałego i z pewnością będę pamiętać je bardzo długo. Jakiś czas temu mogliście przeczytać o ważnym dla mnie dniu. Chyba już mogę zdradzić coś więcej.  Miałam okazję wziąć udział w sesji zdjęciowej do Łowca Polskiego. Ukaże się on w styczniu 2021 r. Był to dla mnie pewnego rodzaju sukces, wyzwanie i nowe doświadczenie.

Jak będzie wyglądał kolejny rok? Mam cele do których będę dążyć. Wiem z doświadczenia, że czasami nie warto jest snuć plany, ponieważ życie spontanicznie potrafi nas zaskoczyć, przynosząc nowe wyzwania. W przyszłym roku będę bogatsza o doświadczenia. Mam również nadzieję, że wreszcie wszystko wróci do normalności. Będzie więcej swobody i możliwości, których nam brakowało.

Darek Jankowski - kuźnia wędkarska!

Pomysł na własną działalność, rodził się w mojej głowie od kilku lat. Jak to jednak zazwyczaj w życiu bywa przed jego realizacją zawsze coś mnie powstrzymywało: a to brak czasu, a to niepewność jak będzie. Jednak w ostatnim roku doszedłem do momentu, w którym nie byłem w stanie godzić pracy zawodowej z dodatkowymi zleceniami. Wybór był wiec dla mnie prosty zrezygnowałem z etatu i postanowiłem poświęcić się całkowicie rozwijaniu mojego własnego projektu, któremu nadałem nazwę Kuźnia Wędkarska.

Za pomysłem na Kuźnię stoi moje, wieloletnie doświadczenie w niemal każdym rodzaju wędkarstwa. Przez kilkanaście lat wędkowałem wyczynowo na spławik, nie jest mi też obce wędkarstwo muchowe. Jednak dziś skupiam się na wędkarstwie spinningowym oraz przede wszystkim podlodowym. Zawodniczą karierę podlodową rozpocząłem w 1997 roku gdzie wywalczyłem pierwsze drużynowe mistrzostwo Polski. Od tego czasu startuje do dziś nieprzerwanie w podlodowych MP i GPx Polski. Przez te lata udało mi się wywalczyć ośmiokrotnie drużynowe mistrzostwo Polski i czterokrotnie v-ce Mistrzostwo.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnąłem w 2013 roku zdobywając tytuł Mistrza Polski. Wyniki osiągane na arenie krajowej zaowocowały powołaniem do Kadry narodowej, z którą drużynowo zdobyłem dwa srebrne medale. Z kolei spinningiem nie zajmowałem się zawodniczo a raczej hobbistycznie przez kilkanaście lat zgłębiając tajniki samodzielnego wykonywania przynęt (woblerów, kogutów) oraz zbrojenia wędek. W dniu dzisiejszym łowię już tylko i wyłącznie kijami indywidualnie dopasowanymi do mnie. Ponieważ jestem przekonany, że kije zbudowane w pracowni są o wiele lepsze od tych produkowanych masowo gdyż dają wędkarzowi niesamowity komfort łowienia.

W Kuźni Wędkarskiej chciałbym stawiać przede wszystkim na jakość. Oczywiście będą tutaj dostępne produkty z których jestem najbardziej znany czyli wyczynowe mormyszki, kiwaki, wędki. Oprócz asortymentu podlodowego będę oferował także usługi zbrojenia wędek pod indywidualne życzenie klienta dostosowując w nich długość rękojeści, wyważenie ciężar wyrzutowy oraz najmniejsze szczegóły w pełni tego słowa znaczeniu. Moim priorytetem jest tworzenie wędek do specjalistycznych technik wędkarskich które dostarczą Państwu przyjemności z łowienia i wielu niezapomnianych wrażeń nad wodą.

Od wielu lat jestem związany z marką Graff, ponieważ stawiam na najwyższą jakość i brak kompromisów. Na rybach spędzam 25 dni w miesiącu, więc jakość ma znaczenie.

Fishing by Alex - pasja rodzi się w bólach

Na co dzień pracuję w branży kosmetycznej i bardzo dużo moich klientek nie rozumie, jak mogę spędzać tyle godzin nad wodą i patrzeć na „spławik"?

Bardzo często muszę tłumaczyć na czym polega spinning i że nie wygląda to tak jak one myślą. Moja przygoda zaczęła się pewnego pięknego dnia, gdy udałam się na spacer z psem na pobliska wodę gdzie znajomi właśnie wybierali się na łódkę .


W całym tym zamieszaniu trzymałam wędkę w ręku i czekałam aż się spakują, długo to trwało wiec pomyślałam, że spróbuje sobie zarzucić i udało się za pierwszym razem, zwijając szybko przynętę odprowadził mi mały okonek, który próbował zaatakować, ale niestety ja w zwijaniu byłam szybsza. Wtedy już poczułam, że mogłabym też wędkować, a czemu nie? Zaczęłam studiować wszystkie przepisy na kartę wędkarską, stres przy zdawaniu był ogromny, ale udało się. Karta zdobyta wiec spakowałam się i ruszam nad zalew.

Bardzo boje się wody a był to pierwszy raz w życiu, gdy płynęłam łódka miał być to dzień gdzie złowię swoja pierwsza rybę. Niestety po 30 min zakończył się wizytą w szpitalu. Nawet było śmiesznie, jak korytarzem podskakiwałam na jednej nodze, bo na drugiej miałam wbitą wielką kolorowa blachę.

Tak się zaczęła moja przygoda z wędkowaniem, na pewno jest to dzień który zapamiętam do końca życia.

Od tamtej pory wędkarstwo jest czymś ważnym w moim życiu. Można powiedzieć, że połowa mojego życia jest podporządkowana pod łowienie. 


Udało się nawiązać współpracę z nie jedną firmą wędkarską, poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi zwiedziłam miejsca, gdzie nie pomyślałabym, że kiedykolwiek je zwiedzę, a nawet poznałam swoja drugą połówkę, która tak samo, jak ja, kocha wędkować.

Mam pasje, która wyciągnęła mnie z domu i daje tyle radości, spokoju, a jednocześnie tyle emocji.  Spędzam więcej czasu na łonie natury i nigdy bym nie pomyślała, że zakocham się w czymś, co tak naprawdę mamy na co dzień. Zachód słońca nad wodą, a zachód między budynkami jest różnica prawda? A jest tych przykładów o wiele więcej.

Bardzo poważnie myślę o wędkarstwie i o przyszłości z nią związanej i zdradzę Wam mała tajemnice, że już nie długo zmieni się też mój adres, gdyż planuje wyjechać do innego miasta i rozwijać się jeszcze bardziej w tym kierunku.

Piotr Mirecki - Z wędką nad wodę w Polskę i Świat!

Witam wszystkich Wędkarzy. Zastanawiałem się co Wam napisać, ale uważam że Każdy z Was jest dla mnie Ważny, nie tylko jako wędkarz ale przede wszystkim jako Człowiek, jako mój przyjaciel, jako członek jednej wielkiej Rodziny Graff Team.

Dokładnie tak, Graff Team, to jedna wielka rodzina i piszę to z wielką odpowiedzialnością. Wędkarstwo to nie tylko ryby, to przede wszystkim ludzie, ludzie których łączy wielka i wspaniała pasja Wędkarstwo. Pamiętam jak dziś, gdy zacząłem współprace z Mirosławem Doleckim, osobą niesamowicie charyzmatyczną, która chciała stworzyć grupę osób które łączy jedna pasja, jeden cel, i odzież, ciepła , komfortowa, a przede wszystkim tworzona przez wędkarzy dla wędkarzy i ten zamysł łączenia tego co tak naprawdę jest podstawą działania, pochłonął mnie całkowicie.

Z czystym sumieniem muszę napisać że Firma Graff, przepraszam- rodzina Graff, tak dokładnie rodzina, bo rodzina rozumie, daje wsparcie ,i tworzy piękne rzeczy, które zapisują się w kartach historii, historii wędkarstwa.

Niesamowity progres, i młodzi ludzie którzy tworzą tą "Rodzinę", sprawiają że człowiek widzi  sens w tym co robi, że godziny, czasem dni spędzone na wodzie nie idą na marne, że wiedza, że pomysły są brane pod uwagę, a szczegóły dopracowywane, i tym właśnie jest Graff, jest dążeniem do doskonałości, i tego życzę całej Ekipie Graff Team.


Wszystkim wędkarzom życzę Błogosławieństwa Bożego, zdrowia w ten trudny czas, a sobie jeszcze lepszych filmów wędkarskich , które tworzone są z pasji, czasem w deszczu, w upale, w śniegu, w mrozie , w wietrze, ale zawsze towarzyszył mi Graff.

Jak to mówią " nigdy nie jest zimno, są tylko niewłaściwi ubrani ludzie" i zachęcam wszystkich do tworzenia tej jednej, wielkiej rodziny, bo Graff Team to nie tylko ja , czy Ty, to My wszyscy.

Z Wędkarskim Pozdrowieniem Piotr Mirecki!

Fishing With Ace - pozdrowienia od asa!

Ten rok był trudny dla nas wszystkich. Większość moich planów musiałem zmodyfikować, a część odwołać. Bardzo nie lubię tego robić. Mimo to uznaję ten rok za wędkarsko bardzo udany. Spędziłem nad wodą setki godzin w przeróżnych warunkach atmosferycznych. 

Upalne gonitwy za sandaczami w podgórskim Czorsztynie, potężne szkwały na płytkich wodach Podlasia, aż do szczupakowych wyzwań podczas lodowatych, jesiennych poranków na mazurach. Teraz pozostało tylko czekać na prawdziwe mrozy i oby jak najliczniejsze i jak najbezpieczniejsze wyprawy na lód.

Ten rok był wyjątkowo ciężki dla nas wszystkich. Wędkarstwo również ucierpiało przez całą tę sytuację, ale gdzie od tego wszystkiego uciekać - jak nie nad wodę? Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do początków sezonu spinningowego i kiedy pierwszego Maja wypłynąłem na wodę, kompletnie nie spodziewałem się tego co tam zastałem. Szczupaki brały rzadko, ale ryby które złowiłem w tym okresie, na długo zapadną mi w pamięci. 

Wisienką na torcie była oczywiście metrowa ryba pod koniec maja, ale chyba największe emocje pojawiły się u mnie, kiedy wyciągnąłem z podbieraka najgrubszego szczupaka w moim życiu. Ryba miała 96 centymetrów, ale zdawało się, że ważyła dwa razy tyle co metrówka. To niesamowite, że po tylu latach wędkowania nadal trzymam każdą rybę trzęsącymi się rękoma. Teraz pozostaje nam tylko liczyć, że przyszły rok będzie spokojniejszy, a zima siarczysta i już niedługo zobaczymy się na grubym, bezpiecznym lodzie.

Krzysztof Kłos - wędkarstwo w Norwegii

Przygodę z wędkarstwem zaszczepił we mnie ojciec. Nie był to spinning, a zasiadki za karpiem. Z racji tego, że nie wysiedzę w jednym miejscu, wziąłem w rękę spinning i tak już zostało. Czasami nawet uda się coś złowić. Głównie jest to okoń, sandacz lub szczupak. 

W 2020 roku udało mi się pobić własny rekord w przypadku obu gatunków. Szczupak 128 cm i sandacz 93 cm. Okoń pozostaje bez zmian 48 cm. Gdyby nie sytuacja związana z wirusem, to starał bym się nadal zwiedzać świat z wędką w ręku. Największymi przeciwnikami w wędkarstwie, z którymi miałem okazję się sprawdzić, to arapaima mierząca ponad 2 metry złowiona w Tajlandii oraz sum 234 cm złowiony w Hiszpanii. 

Z firmą Graff związany jestem od 2020 roku. Powiem krótko - cała firma, ludzie którzy tam pracują, szefostwo to jedna wielka szanująca się nawzajem rodzina. Jako ambasador Graff staram się pokazywać Wam nowości, zapoznać Was z nimi, ewentualnie coś poprawić, po to, abyście byli z nas zadowoleni i z dumą nosili naszą odzież. Szkoda marnować czasu na rybach myśląc czy zmarzniecie, przemoknięcie lub nie jesteście bezpieczni na łodziach lub na lodzie - lepiej ten czas poświecić na łowienie. Pamiętajcie każdy rzut się liczy. 

Wszystkim Wam życzę pobicia własnych rekordów w wędkarstwie jak i w życiu osobistym, a przede wszystkim zdrowia. Tyle ode mnie do zobaczenia nad wodą.

Koszyk

Twój koszyk jest pusty

Wybierz pierwszy produkt