Bielizna termoaktywna DUO SKIN

Bielizna Graff-Bioactiv wykonana jest z dzianiny DUO SKIN, która w 50% składa się z przędzy uszlachetnionymi jonami srebra. W naszej bieliźnie jony srebra umieszczone są bezpośrednio w strukturze przędzy, dlatego nawet po wielu praniach bielizna Graff-Bioactiv zachowuje swoje właściwości bakteriostatyczne i antyseptyczne. Jednak aby na dłużej zachować wyjątkowe właściwości naszej bielizny a przede wszystkim nie stracić jej fasonu należny przestrzegać przepisu prania.

NASZA RADA: Elastyczność naszej bielizny ma ogromny wpływ na poczucie ciepła jakie ona daje. Włókna poliamidowe, z których wykonana jest bielizna termoaktywna Graff-Bioactiv nie wykazują tendencji do nadmiernego rozciągania się czy kurczenia. Pamiętać jednak należy aby wyciągnięte z prania elementy bielizny rozwieszać tak aby zachować ich fason na dłużej lub suszyć w pozycji  poziomej (rozłożone na płasko).


Odzież z membraną BRATEX

Tkaniny, które zostały uzbrojone w membranę BRATEX należy konserwować w sposób, który zapewni ich długą żywotność i zagwarantuje zachowanie parametrów wodoszczelności, oddychalności i wiarochronności. ZAWSZE należy stosować się do przepisu prania umieszczonego na odzieży. Dla ułatwienia podajemy ogólny przepis dla tkanin z membraną BRATEX.

NASZA RADA: aby dłużej utrzymać membranę w dobrej kondycji należny zmniejszyć obroty pralki na minimum i wyłączyć wirowanie. Dodatkowo zalecamy stosowanie środków piorących bez zmiękczaczy i wybielaczy, nie drażniących.


Odzież z dzianiny DUO SHIELD

Dwuwarstwowa tkanina DUO SHIELD to połączenie elastycznej tkaniny wierzchniej oraz ciepłej dzianiny Polaron X jako podszewki. DUO SHIELD  nie przysparza wielu problemów w konserwacji, jest to materiał bardzo wytrzymały mało podatny na różnego rodzaju odkształcenia. Dla zachowania oryginalnego koloru oraz fasonu zalecamy pranie według poniższej receptury.

NASZA RADA: część klientów dodatkowo impregnuje swoją odzież ogólnie dostępni apreturami, które kupić można w większości sklepów oferujących odzież outdoorową. Należy jednak pamiętać, ze niektóre apretury obniżają oddychalność odzieży. Ponadto przy nanoszeniu impregnatu należy zwrócić uwagę czy środek nie pozostawia odbarwień na materiale.


Odzież z tkaniny GREEN HILLS

Tkanina GREEN HILLS w 50% składa się z naturalnej wełny, zaś drugą połowę stanowią syntetyczne włókna. Takie połączenia czyni ją wyjątkowo elegancką jednocześnie ciepłą i wytrzymałą – jak grubo czesana wełna. GREEN HILLS przyjmuje też najlepsze cechy nowoczesnych tkanin syntetycznych – jest lekka, szybko schnie i jest mało podatna na odkształcenia. Takie połączenie wymaga jednak specyficznego podejścia do konserwacji, a ZAWSZE należy stosować się do przepisu prania umieszczonego na odzieży. W naszym asortymencie znaleźć można kurtkę 660-O-B, w której  połączyliśmy dwie technologie (tkaninę z membraną BRATEX oraz tkaninę GREEN HILLS) konserwując ten artykuł należy wziąć pod uwagę oba sposoby prania i konserwacji.

NASZA RADA: wełna zawarta w tkaninie GREEN HILLS posiada naturalną lanolinę (wosk naturalnie występujący na wełnie), która jest częściowo wypłukiwana podczas prania. Niektóre środki służące do prania posiadają w swoim składzie ten naturalny składnik – stosując je na dłużej zachowujemy właściwości wełny zastosowanej w naszej tkaninie.